Plavala jsem s delfíny na Bimini – 2011

V roce 2011 jsem měla díky nakažlivému nadšení a morální podpoře paní Jackie Connell a pochopení své rodiny možnost zažít s dcerkou týdenní program WildQuest – plavání s divokými delfíny na oceánu u ostrova Bimini, Bahamy. Prožitá realita vysoce předčila veškeré mé sny. Takže doporučuji – stojí to za to.

982_karibsky_pohled_nejblizsi_plaz

Bimini – nejbližší pláž

Vědomosti o delfínech, které běžně máme z vědecko-populárních zdrojů, jsou jen zlomkem skutečné reality, povahy, krásy a schopností těchto úžasných bytostí. Jednou z nejlepších možností, jak si udělat vlastní názor, je jistě osobní prožitek blízkého a svobodného kontaktu s delfíny během takového týdenního intenzivního pobytu.

0871_doma_na_dvorku

Předzahrádka – cestička mezi domem a lodí

Bydleli jsme na severní části bahamského ostrůvku Bimini, známého už z románů Ernesta Hemingwaye, který zde žil a čerpal inspiraci pro své romány „Stařec a moře“ a „Ostrovy v proudu“. Přestože pobřeží Floridy je vzdáleno necelou půlhodinu malým letadlem, je zde po celý rok jen velmi málo turistů a prázdné panenské pláže. WildQuest lodge tvoří 2 budovy s dvoulůžkovými pokoji a zázemím pro meditace, cvičení a relaxaci v zahradě přímo na břehu moře, asi 100 m  od nádherných pláží. Výhled přes zahradu na moře je cloněn jen katamaranem Dolphin Quest, který je domovem části posádky a na jehož palubě jsme trávili mnoho hodin denně.

Týdenní pobyt pro malou skupinku lidí z různých zemí světa je naplněn relaxací, ranním cvičením jógy, skupinovými dechovými cvičeními a meditacemi (pro zájemce), které spolu s výbornou zdravou stravou pomáhají tomu, aby prožitek sounáležitosti s lidmi, delfíny, oceánem a celou přírodou, jakož i celková regenerace byly co nejintenzivnější. Zažily jsme tu s dcerkou nečekaně mnoho radosti, legrace, krásy, přijetí a bezpodmínečné lásky a navázaly nová přátelství s lidmi z celého světa..

439_dolphins4

Hry pod hladinou

Každý den vyplouvá pohodlný prostorný katamaran jmménem Dolphin Quest na několik hodin na volný oceán.. delfíni někdy připlují záhy, jindy po několika hodinách plavby, často projeví zájem o společné trávení volného času i více skupinek delfínů denně. Pokud si říkáte, že týden je málo, pak vězte, že intenzita a pestrost prožitků je tak veliká, že to stojí za to, i když jde na naše poměry o dovolenou docela krátkou…

Mezidruhovému sdílení 2 skupin svobodných inteligentních bytostí – lidí a delfínů nic nestojí v cestě…plave se na širém oceánu v průzračné velmi teplé vodě nad písčitým bílým dnem v malé sluncem prozářené hloubce obvykle do 10 m. Bahamy ostatně dostaly své jméno od španělského výrazu Baja Mar – mělké moře..

Na lodi se v tomto týdnu sešly 3 matky s dětmi..a také 3 delfíní mámy přišly k lodi ukázat svá malá děťátka..a delfíňata byla zvědavá na naše potomky nejméně tak, jako oni na ně…

 

Děti a delfíňata pod přídí

Děti a delfíňata pod přídí

 

Wildquest_2_pods

„One world – one pod“

Delfíni nás poctili sdílením svých her a společným plaváním v jediném hejnu mnohokrát. Měli jsme to štěstí dokonce v jednom dni plavat se všemi 3 druhy delfínů, které lze v této oblasti potkat. Delfíni nám svou pozornost věnovali vždy zcela svobodně, tak jak si sami přáli a kdy si to přáli…

803_plaz_Bimini_rano

Nejbližší pláž – jen pro nás

V blízkosti ostrova Bimini se nachází také útesy zavné „Three sisters“ kde jsme se pokochali při šnorchlování záplavou barevných rybek a žlutých a fialových korálů. Prozkoumali jsme i nedalekou tajemnou „Bimini Road – way to Atlantis“ – podmořskou cestu tvořenou kamennými útvary často pravoúhlého tvaru, jak mnozí věří, pozůstatek z dob bájné staré Atlantidy.. výzkumy, které se zde odehrály odhalily mimo jiné, že kamenný materiál není tvořen žádnou z hornin, které by se nacházely v okolí a je velmi starý…potkali jsme zde také elegantně plující mořskou želvu. Po náročném šnorchlování přišla někdy vhod i pohoda na té nejbližší pláži.

Bimini nabízí krom nádherných liduprázdných pláží, vlídného oceánu po většinu roku kolem 30 stupňů Celsia teplého a přátelských delfínů také silnou léčivou energii místa. Odpradávna je svázáno s pověstmi o tzv. „prameni mládí“. Již v roce 1512 vyplul Juan Ponce de León, španělský společník Kryštofa Kolumba na výzkumnou plavbu s cílem nalézt legendární zemi „Bimini“ s pramenem věčného mládí.. Objevil několik jiných bahamských ostrovů a rovněž Floridu, kterou pojmenoval podle květné neděle. Ponce de León nakonec však zemřel na Kubě, aniž by Bimini kdy našel..

Cítím velikou radost a vděčnost za to, že já jsem na své cestě životem Bimini našla.

Jak jste možná slyšeli, delfíni dovedou silně ovlivnit lidské vědomí. Říká se, a je to i má zkušenost, že setkání s divokými delfíny nikdy v paměti nevybledne tak, jak se to děje běžně s jinými našimi vzpomínkami po letech. Společné zážitky sdílené naším lidským a delfíním „hejnem“ z několika blízkých setkání pod hladinou i nad ní zcela jistě tuto sílu mají…

Bimini 2011 - plavání s divokými delfíny

Bimini 2011 – plaveme s divokými delfíny

Je mým velkým a dlouhodobým již přáním podporovat každého, kdo se mnou sdílí tento sen na cestě k jeho realizaci. Budete-li mít po přečtení tohoto článku a webových stránek pořadatele www.wildquest.com zájem a dotazy, kontaktujte mne prosím, ráda poradím. Upozorňuji však, že nejsem organizátor ani prodejce či zprostředkovatel, pouze spokojený klient společnosti WildQuest.

Na kouzelném karibském ostrůvku Bimini žije skvělý mezinárodní tým, který Vám pomůže užít si dovolenou plné nadpozemské krásy a intenzivního odpočinku a prožít spojení s delfíny v míře jinde nevídané… a proto
NÁSLEDUJTE SVÉ SNY!

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.