Plavání s delfíny – kde? jak?

2011 plavání s divokými delfíny - WildQuest, Bimini

2011 s divokými delfíny – Bimini, Bahamy

Na začátku bývá sen… i v naší zemičce bez moře mnoho lidí sní o plavání s delfíny. Je více možností, jak s takovými sny naložit. Když vynechám případy těch, kteří naplnění svých snů rovnou odmítají jako nereálné, případně odkládají na neurčitou budoucnost, je možné kontakt s těmito bytostmi zažít několika způsoby:

 • pozorování svobodných delfínů z lodí či pevniny
 • programy plavání s divokými delfíny
 • některá delfinária

Poslední možnost já určitě nedoporučuji – delfíni a kosatky patří do moře – z mnoha důvodů, které vydají na samostatný příspěvek. Bohužel přes obrovskou snahu i nákladnou veterinární péči člověk nedokáže v zajetí zajistit podmínky pro aspoň trochu zdravý život delfínů, natož kosatek.
První možnost – pozorování z pevniny a lodí je hodně o štěstí, v evropských vodách nelze naplánovat ani úplně garantovat. Nejblíže je trvale žijící skupinka delfínů skákavých v okolí chorvatského ostrova Lošinj. Osobně mám velmi dobrou zkušenost z týdenních profesionálně organizovaných pobytů zaměřeného na plavby za delfíny a plavání s nimi ve volnosti.

Kontakt s divokými delfíny v jejich přirozeném prostředí je totiž možný… a je úžasný. Kde? 

 • Rudé moře – Egypt, oblast Marsa Alam  – Laguna Sataya – týdenní pobyt české skupinky na obytné jachtě ve velké korálové laguně, daleko od pobřeží, kde delfíni trvale žijí – více na dotaz u mne, termín české skupinky květen a srpen 2016 proběhl fantasticky, podílela jsem se na organizaci, článek zde.  Další termíny proběhly – viz třeba zde – a probíhají.  Aktuálně svou plavbu neplánuji, ale mohu poradit, kam se obrátit.

  dlouhé hodiny společného plavání s delfíny

  dlouhé hodiny společného plavání s delfíny

 • Bahamy – Bimini – moc ráda doporučuji z osobní zkušenosti program WildQuest – plavání s delfíny na oceánu – týden celodenních vyjížděk na katamaranu… Individuální cesta, s jejíž organizací občasným zájemcům ráda čas od času poradím. O své zkušenosti jsem napsala mj. článek pro portál Cestomila Program WildQuest na Bimini nadšeně doporučuji, zažila jsem osobně v roce 2011 i s dcerkou. Obrovská zkušenost, úžasný zážitek po mnoha stránkách.

  dophin retreat 18 (172)

  Spolu za delfíny – Bimini 2011

O plavání s delfíny kolem Bimini mám i samostatný článek.

 

 

 

 

Tagy:

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.